Haber 24.03.2021 tarihinde eklendi, (820) defa okundu.

Radyo City internet ortamlarını SSL sertifikaları ile güvence altına almış bulunuyoruz.

Online ortamda birçok veri bulunuyor ve her geçen dakika bunlara dünya çapında milyonlarca veri daha ekleniyor. Bu kadar çok içeriğin yer aldığı internet ortamında güvenli veriler sunmak ve güvenli veriye ulaşmak için SSL sertifikaları büyük önem taşıyor.
İnternette varlık gösteren bir web sitesi, online şirketler ya da online ödeme portalları için SSL sertifikası web sitesini güvenilir bir noktaya taşır, ziyaretçilerin ve müşterilerin artmasına katkı sağlar.

Radyo City olarak bizler de radyomuzun onlıne hizmet veren internet ortamı radiocity.eu ve internet üzeri radyo yayınlarımızı SSL sertifikaları ile güvence altına almış bulunuyoruz.

SSL, İngilizce “Secure Socket Layer” teriminin, kısaltılarak “SSL” şeklinde kullanılmasıdır. Türkçe’ye “Güvenli Giriş Katmanı” olarak tercüme edilebilir. Aslında SSL en genel anlamıyla bir güvenlik şifrelemesidir. SSL (Secure Sockets Layer) sertifikaları, site adreslerinin doğruluğunu kontrol eder ve iki nokta arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak güvenli bir şekilde verilerin iletilmesini sağlar. SSL sertifikasına sahip bir web sitesinde, arada kötü amaçlı yazılımlar olsa da verileriniz güvenli bir şekilde aktarılır. Çünkü şifreleme sistemi, verilerin herkes tarafından görülmesini engeller.

Web Sitelerinin SSL Sertifikası Olup Olmadığını Nasıl Öğrenebilirsiniz?

SSL sertifikası olan sitenin adres çubuğunu kontrol ettiğinizde kilit simgesi görebilirsiniz. Bu simge size sitenin güvenli olduğunu anlatır.
Şüphelendiğiniz sitelerin adresinin başına https:// ekleyerek siteye girmeye çalışın. HTTPS, güvenirliği garanti eden bir sistem sunar. Adres çubuğunda kilit ikonunu gördüğünüz sürece, doğru ve güvenilir sunucuda olursunuz ve herhangi bir güvenlik problemi yaşamazsınız. Örneğin https://radiocity.eu/ olarak giriş yaptığınızda adres çubuğunun başında kilit simgesi görebilirsiniz. Tarayıcınızda kilit simgesi göremiyorsanız, bu sayfanın SSL ile güvenlik altına alınmadığı anlamına gelir.

Radyo City : Mehmet İbrahim